درباره لوفا

اثرات و خواص لوفا بر بدن

این گیاه برای رفع مشکلات دهانی و جلوگیری از سرماخوردگی بسیار مفید است. همچنین از لوفا برای رفع مشکلات سینوسی نیز استفاده می‌شود. برخی از افراد از این گیاه برای درمان دردهای عضلانی، آرتریت و دردهای قفسه سینه استفاده می‌کنند.

اسفنج لوفا کاملاً گیاهی بوده و فاقد هرگونه مواد شیمیایی و مصنوعی است. یکی از کاربردهای اصلی آن استفاده به عنوان لیف حمام یا پد پاکسازی صورت است.[۱] استحمام و ماساژ با این لیف لایه‌بردار علاوه بر لذت فراوان، بسیار آرام بخش است. همچنین موجب نرمی توأم با استحکام، روشنی پوست و خون‌رسانی بهتر به آن می‌شود. پد صورت یا لیف‌های لایه‌بردار لوفا فارغ از طرح‌های متنوع، نحوه استفاده و نگهداری یکسانی دارند.

خانم‌ها از خواص درمانی لوفا برای دوره بعد از قاعدگی می‌توانند استفاده کرده و زنان شیرده از آن برای افزایش میزان شیر می‌توانند استفاده نمایند.

اسفنج سوخته شده گیاه را بر روی پوست و کناره‌های چشم بکار می‌برند.

میوه تازه این گیاه را همراه با سبزیجات دیگر در کنار وعده‌های غذایی یا یک وعده غذایی مورد استفاده قرار می‌دهند. لوفا همچنین در صنایع آرایشی به عنوان یک التیام بخش، ضد تورم و رفع کننده سموم پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماساژ ملایم لوفا روی پوست به هنگام استحمام موجب چربی‌سوزی بافتهای چربی می‌شود به طوری که ماساژ ده دقیقه‌ای این گیاه به اندازه نیم ساعت فعالیت بدنی متوسط چربی بدن را می‌سوزاند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *